Silonky s očkom môžeme recyklovať v záhradke

Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácie



Jeden by neveril, akí dokážu byť ľudia vynaliezaví. V našom silonkovom prípade je to dobre, pretože aj dnes pre vás máme niekoľko tipov, ako punčoškám, hoci aj s očkom, môžeme predĺžiť život. Osvedčili sa ako výborná pomôcka pri upratovaní. Teraz si s nimi niečo pekné zložíme. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

Zrolovaný papier navlečieme do silonky s odstrihnutými koncami a máme baliaci papier ľahko uskladnený.

Čoskoro budeme sadiť paradajky, papriky, aj v tom nám vedia silonky pomôcť.  Silonky nastriháme „na kolieska“ a tie navzájom spojíme ako retiazku. Takto vytvoríme nekonečne dlhý elastický špagát.

Použijeme ho na priväzovanie rastliniek k paliciam, na vytýčenie hriadky, alebo iným spôsobom. Tým, že je elastický, ponúka veľké možnosti využitia na záhradke, v dielni alebo v domácnosti.

V záhradke ešte ostaneme, pretože staré silonky nám pomôžu ochrániť našu úrodu. Ak pestujete melóny, cukety alebo patizóny, navlečte ich do silonky a koniec pri stonke jemne zauzlite.

Vďaka elasticite silonky môže ovocie i zelenina rásť, no slimáky a ostatní škodcovia k nej budú mať sťažený prístup. Ak rastlinky zosilnejú, môžeme silonku rozstrihnúť a vyhodiť. V záhrade potom  naozaj nemá čo robiť.

Môžeme ju použiť aj na uskladnenie zeleniny.

Ak chcete, aby koreňová zelenina z vašej záhradky vydržala dlhšie čerstvá, natiahnite ju do silonky a oddeľte jeden kus od druhého uzlíkom. 

Takto efektívne uskladníte napríklad cibuľu, cesnak (celé hlávky) či zemiaky. Navyše ich môžete zavesiť na klinec a zaberú vám v komore menej miesta.

Neuveríte, ale ešte stále sme neskončili. Silonkové tipy uzavrieme zajtra.

 

Počuli ste v Rádiu Slovensko v relácii Zručne stručne s Barbarou Štubňovou a Miriam dňa 28.4.2016. V audio podobe si vypočujete tu >>>