Zlý spánok
Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.
Vyhľadávanie
Aktuálne informácie
Studený (ľadový) mokrý obklad na žalúdok, navrch suchý obklad. Žalúdok je veľmi citlivý na chlad. Organizmus reaguje tak, že na to miesto ženie krv, aby sa prehrialo a tým sa odkrví mozog. Nastane útlm a človek zaspí ako drevo (ak neleží na patogénnej zóne). Výborné hlavne pre ľudí prepracovaných a duševne pracujúcich. Mnohokrát odskúšané - funguje.
Na dobrý spánok je tiež dobré asi hodinu pred plánovaným odchodom do postele vypiť pohár teplého mlieka s medom, alebo čaj z medovky.
Dôležitý je aj dobrý vankúš. Pomáha vankúš plnený špaldovými plevami. Je antialergický a odvádza z tela prebytočné teplo.
Posledné jedlo máme jesť tri hodiny pred spánkom, aby žalúdok nebol zaťažený.
Teplota miestnosti na spanie by mala byť16-18 stupňov Celzia, aby sa nám dobre dýchalo. Ak máme pocit chladu, nasadíme si teplé ponožky. Prikryjeme sa radšej dvoma perinami, ale miestnosť udržiavame chladnú. Ideálny je prívod čerstvého vzduchu - otvorené okno. Aj v zime, aspoň na škáročku.
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Muškátový oriešok je výborným prírodným liekom na nespavosť a spánkovú depriváciu. Je totiž bohatým zdrojom myristicínu, organickej látky utlmujúcej vyplavovanie enzýmov, ktoré spôsobujú stres. No a keďže stres je jedným z primárnych faktoroch vedúcich k nespavosti, to robí z muškátového orieška výborný prostriedok, ktorý vám zabezpečí pokojnejšiu noc.
Odporúčame rozmiešať 1/4 (štvrtinu) čajovej lyžičky muškátového orieška v prášku v 2 dcl pohári vody.Túto zmes je potrebné vypiť 1 hodinu pred spaním.Hoci existujú aj názory, že veľké množstvo muškátového oriešku môže viesť k halucináciám a psychickým problémom, na takéto tvrdenia neexistujú žiadne relevantné vedecké dôkazy.Ak sa toho aj napriek tomu obávate, konzumujte ho s mierou. (prevzaté z portálu badatel.net)
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥