Vyskúšajte skvelé relaxačné bylinkové kúpele
Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.
Vyhľadávanie
Aktuálne informácie
Aj keď je po víkende, tak sa mi javí, že si zaslúžime poriadny bylinkový kúpeľ. Chce to menšiu prípravu, pretože pre vás máme hneď dva tipy. Ako správne namiešať harmančekovo-repíkový kúpeľ a prečo je táto kombinácia dobrá, to nám povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.
Na 1 vaňu plnú vody použijeme 150 až 200g sušeného harmančeka. Najlepšie by bolo, keby ste ho nechali len tak plávať vo vode.
Nie každý je však voči šteklivým ponoreným bylinkám odolný, takže harmanček môžete zaliať 3 litrami vody, nechajte to poriadne vylúhovať aspoň 15 min. a nalejte rovno do vane. Oplatí sa!
Harmanček čistí, dezinfikuje, pôsobí antistresovo a utišujúco. Pomáha aj pri nečistej pokožke. Používa sa aj na čistenie pleti, pôsobí protizápalovo. Tento skvelý kúpeľ môžeme ešte vylepšiť.
Pridáme zápar z 250g vňate rebríčka obyčajného, po 20 minútach scedíme a vlejeme do vane. Rebríček má protizápalový, hojivý a antibakteriálny účinok, sťahuje póry a je veľmi vhodný na mastnú pokožku.
Teraz vyskúšame kúpeľ repíkovo levanduľový. 250g sušenej levandule zalejeme 3 litrami vody, necháme vylúhovať a nalejeme do vane.
Tento kúpeľ prináša pocit úľavy, osvieženia a regenerácie, obzvlášť príjemne pôsobí jeho vôňa. Aby sme tento čas využili aj na prevenciu, pridáme do kúpeľa aj zápar z repíka lekárskeho.
200g vňate sušeného repíka zalejeme 3litrami vody, po 20 minútach scedíme a nalejeme do vane . Kúpeľ pôsobí blahodarne, hojivo a čistiaco, má dezinfekčný účinok a má výborný vplyv na pokožku.
Už len malá technická poznámka: keď máme bylinkové vody vo vani, dolejeme to ešte obyčajnou teplou vodou tak, ako keď sa kúpete bez byliniek.
Počuli ste v Rádiu Slovensko v relácii Zručne stručne s Barbarou Štubňovou a Miriam dňa 21.11.2016. V audio podobe si vypočujete tu >>>